Grundfos, Каналізація, Насосне обладнання

Побутові каналізаційні насосні установки

Створення комфортних за сучасними поняттями систем водовідведення в ряді випадків ускладнено у зв’язку з особливостями розташування житлових і технічних приміщень. У даній статті мова піде про те, як облаштувати систему каналізації, якщо квартира розташована в цокольному поверсі і про створення додаткового другого санвузла. У цих випадках не обійтися без побутових насосних установок

В теперішній час багато житлових багатоповерхових будівель передбачають наявність двох санвузлів. Тут присутні як би дві окремі житлових зони – одно- і двокімнатна, і до кожної додаються окремі «зручності». У разі якщо немає другого санвузла, а метраж квартири це дозволяє, можна використовувати для нього, наприклад, частину прихожої. Відповідно до чинних нормативів, облаштовувати «мокрі» приміщення (санвузли, кухні та ін.) можна не в будь-якому місці квартири, навіть якщо це не пов’язано з руйнуванням «капітальних» перегородок або іншими втручаннями в конструкцію каркаса будівлі. Передпокій відноситься до технічних приміщень, тому такий проект перепланування цілком може бути затверджений БТІ.

Особливості каналізаційної насосної установки:

Для того, щоб обладнати в квартирі додатковий санвузол необхідно вирішити питання відводу каналізаційних стоків до загального стояка. В умовах міської квартири це завдання не з простих. Навіть якщо звести всі стоки (від унітазу, раковини і душової кабіни) в одну загальну трубу, то її діаметр повинен бути не менше 100 мм (при наявності в санвузлі унітазу), а ухил – 1-2% (тобто перепад по вертикалі 1-2 см на кожен метр труби). Щоб стоки безперешкодно стікали самопливом, все це повинно пролягати нижче рівня зливу з унітазу і душової кабіни – в підлозі. Якщо піднімати його рівень, то робити це доведеться не тільки в новому санвузлі, але і по всьому шляху пролягання труби, що недоцільно.

Подолати цю проблему можна за допомогою системи примусового відкачування каналізаційних стоків із застосуванням компактних побутових установок. Їх характеристики дають можливість прокладати труби не тільки в підлозі, а й в стінах або навіть за підвісною стелею. Дані установки працюють практично безшумно і укладені в компактний гігієнічний пластиковий корпус, що дозволяє розмістити його безпосередньо поруч з унітазом або за ним. Вони являють собою комбінацію водозбірного резервуара і насосного вузла. При цьому за допомогою ряду моделей можна відводити стоки відразу від декількох точок. Наприклад, одночасно відкачувати стічні води від підвісного унітазу, раковини і душової кабіни. Замість останньої можна підключити біде або пісуар.

Подібні насосні установки обладнуються ножем-подрібнювачем і зворотним клапаном. Вбудований подрібнювач здатний впоратися не тільки з туалетним папером, але навіть, наприклад, з предметами жіночої гігієни в разі їх потрапляння в унітаз, що практично виключає вірогідність засмічення стоку. Принцип дії полягає в тому, що після пуску води мотор автоматично включається і приводить в рух ножі. Протягом 3-4 сек ножі подрібнюють частинки, що знаходяться в забрудненій рідини, і стоки видаляються. Після цього насос знову готовий до роботи. Електричне підключення каналізаційних установок – до побутової мережі змінного струму 220 В, 50 Гц.

Підбір каналізаційної насосної установки:

Застосування побутових насосних каналізаційних установок, як правило, не вимагає проведення окремих розрахунків. Моделі підбирають в залежності від типу і кількості сантехприборів. Наприклад, одна з найпростіших установок Sololift2 WC-1, виробництва Grundfos (Данія), призначена для відводу стоків від унітазу і має один додатковий вхід для приєднання раковини.

У той же час до насосних каналізаційних установок з тієї ж серії CWC-3 можна підключати до 5 точок, наприклад, унітаз, раковину, душ, пральну машину та ін. Вона може пропускати до 8,2 м3 / год стоків з допустимою температурою до 50 ° C, а максимальний напір становить 8,5 м. потужність – 620 Вт. Це дозволяє використовувати нагнітальний трубопровід невеликого діаметра (від 22 до 40 мм). При цьому він може досягати 100 м в довжину і мати до чотирьох колін. До того ж, є можливість підняти нагнітальний трубопровід на висоту до 6 м, що дозволяє прокласти трубу в стіні і навіть під фальш-стелею, забезпечивши необхідний ухил. При цьому, чим вище трубопровід, тим коротше він повинен бути

Приклад організації водовідведення за допомогою насосної установки із зазначенням діаметрів труб, ухилів і допустимих перепадів висот

Конструкція трубопроводу повинна бути якомога простішою. Вона не повинна створювати перешкоди для огляду, експлуатації та техобслуговування. У той же час, потрібно враховувати кількість, тип і місце розташування фітингів у внутрішньому і зовнішньому трубопроводі. Це включає засувки і зворотні клапани, коліна, колектори, патрубки, перехідники та подовжувачі, фланці і трубні муфти. Ці елементи призводять до втрати тиску через гідродинамічний опір.

Зниження пропускної здатності в системі міської каналізації може призвести до утворення зворотного потоку в сполучних трубопроводах. Тому необхідно запобігти цьому шляхом облаштування гідрозатворів (коліно вище рівня горизонтального трубопроводу).

Монтаж каналізаційної насосної установки

При монтажі побутових насосних установок їх виробники рекомендують дотримуватися певних правил. Наприклад, компанія Grundfos при інсталяції моделей Sololift + рекомендує:

  • забезпечити не менше 10 мм вільного простору між баком і стінами, а також залишити простір для сервісу та обслуговування;
  • з боку трубопроводів не повинно виникати механічних опорів на бак;
  • до одного джерела стічних вод підводити один патрубок;
    душовий піддон повинен бути підключений до нижнього патрубка;
  • якщо підключається душ, то необхідно встановити фільтр для захисту від попадання волосся;
  • установка повинна бути встановлена ​​на матеріал, що гасить вібрації для запобігання виникнення резонансних коливань;
  • для нормальної роботи потрібно не менше 6 л зливної води.
    В цілому, при виконанні монтажних робіт, а також при введенні в експлуатацію необхідно завжди звертатися за рекомендаціями до «Керівництва по монтажу та експлуатації» кожного окремого насоса.

Сам монтаж насосної установки досить простий і не вимагає застосування будь-якого спеціального інструменту. Фактично, єдине, що необхідно при цьому, – викрутка.

По материалам журнала AW-Therm